Prospěšnost včelího medu aneb každý den na stole

admin 11 května, 2018Věštění

O tom, že řepný cukr není pro naše tělo nic zvláště zdravého, si asi nemusíme nijak dlouho povídat. Třtinový cukr je pak o něco lepším sladidlem, absolutorium si ale zasluhuje melasa nebo také med. Podobně jako v případě mléka, i alergie na med (resp. včelí produkty) je v naší populaci poměrně dost rozšířená. Pokud ale podobnou alergií netrpíte, byl by skoro hřích jej opomíjet, to platí i pro mateří kašičku nebo propolis.
Med od včelaře je lepší než ze supermarketu, obsahuje pestrou paletu živin

O medu se obecně traduje spoustu chvály. Je vhodný i při dietách, přirozeně antibakteriální, je první pomocnou rukou při tradičních zimních onemocněních. Čaj s trochou medu je ideální i pro malé děti, dostatečně sladký a dostatečně zdravý. Preventivní malá čajová lžička chvilku před snídaní, večer zase šálek horkého mléka s medem. Rafinovaný cukr se rozkládá v játrech, čímž hodně zatěžuje organismus, pro jednoduché cukry z medu to neplatí. Tradiční léčitelství ví o medu své, kromě tradičních zimních onemocněních je vhodný i pro lidi s vyšším krevním tlakem, podpoří imunitu a je ideální prevencí proti civilizačním chorobám.

Můžeme jej ale používat i zevně, například při jinak poměrně komplikovaném hojení popálenin nebo vředů. Dokud se sladilo jen medem, byl zubní kaz mnohem vzácnější než dnes, to je jistě nepopiratelný fakt. Samozřejmě bude mnohem prospěšnější, když dáte šanci soukromému včelaři oproti supermarketovému produktu. Je zdravější, ale také doslova plný přírody. Med obsahuje asi půl procenta důležitých enzymů a aminokyselin, ale také vitamíny a minerální látky. Včely skutečně velmi dobře vědí, co vlastně produkují. Vždyť mateří kašičkou živí své dorostence a královnu, bez potřebné kvality by kolonie záhy vymřela.

Nebojte se dát šanci i přírodní kosmetice. Včelí vosk nebo mateří kašička, ale také pyl a med prospívá nejen v trávicím traktu. Velmi užitečné jsou tyto produkty i pro pleť, jejíž problémy mohou být už brzy minulostí. Na závěr dodejme, že medů je celá řada druhů, takže si můžete zvolit i podle chuti. Tradiční květový med zahrnuje široké spektrum chutí, medovicový med je pak skutečným elixírem zdraví. A co Manuka med? Ten už zaslouží jasné absolutorium!

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Astrologie

Kartářka Ivana – věštění po telefonu

Vědma Ivana

Mnoho párů má problémy s partnerem či partnerkou, a tyto problémy často dopadají nemyle. Tyto situace jsou nepříjemné, a mnohdy zcela zbytečné.

VOLEJTE NAŠI ASTRO LINKU
906 90 01 02, kód 21
Cena hovoru je 90,-Kč / min. Max. délka hovoru 17 minut.

Věštění

Věštkyně Sofia – věštění po telefonu

Věštkyně Sofia

Člověk nemusí věřit v boha, nemusí věřit v peklo a nebe, nemusí věřit v nadpřirozené věci a vnímat sci-fi filmy jako potencionální realitu. Člověk by měl ale věřit v to, co vidí.

 

VOLEJTE NAŠI ASTRO LINKU
906 90 01 02
kód 21
Cena hovoru je 90,-Kč / min. Max. délka hovoru 17 minut.

Rubriky

© 2014 - Věštění budoucnosti. Všechna práva vyhrazena. Partneři: Partnerské stránky: horoskopy, Webová šablona We Create Web Designs