Vitamín B6

admin 11 května, 2018Věštění

Jedna z nejdůležitějších látek pro náš organismus vůbec patří do široké rodiny vitamínů rozpustných ve vodě. Vitamín B6 (odborně pyridoxin) je přímo odpovědný zejména za metabolické reakce v těle, podílí se na rozkládání bílkovin, cukrů a tuků přijatých v potravě. Pokud si jej dopřejete příliš, nebojte se, vitamíny rozpustnými právě ve vodě se dá jen těžko předávkovat. Pokud byste ale užívali přílišné množství potravinových doplňků, může se to projevit například v podobě horšího stavu pleti. V případě, že byste dodávali organismu až příliš vysoké dávky tohoto vitamínu, mohou přijít ke slovu i jiné problémy, jako je třeba brnění končetin.

Nedostatek je mimořádně vzácný, přesto však existuje

Jak se projevuje dlouhodobá absence vitamínu B6 v organismu? Za prvé, obvykle dětem ani dospělým opravdu v drtivé většině případů nechybí, jeho nedostatek by znamenal, že všechny podskupiny „B“ jsou pravděpodobně také v deficitu. Přímý projev je například cukání víčky nebo záněty v dutině ústní, někdy jsou na vině i užívané léky.

Vitamín B6 se vstřebává sliznicí střeva, jeho doporučená denní dávka je zhruba dva miligramy, těhotné ženy mají tuto hranici ještě mírně vyšší (2,2 mg), totéž platí v případě profesionálních sportovců nebo žen užívajících hormonální antikoncepci. Větší porci B6 si musí dopřát také lidé trpící zákeřnou celiakií.

Zdrojem tohoto vitamínu jsou v první řadě vepřové maso a vnitřnosti (především pak játra), ale také vejce nebo drůbež. Alternativou pro vegetariány a vegany jsou například ořechy, celozrnný chléb a banány nebo různé druhy zeleniny. Samotné vstřebávání vitamínu B6 je o poznání účinnější a rychlejší, pokud si současně dopřejeme jakýkoliv další vitamín skupiny B (ideální je potom užívání takzvaného B-komplexu, který koupíte v každé lékárně) nebo magnesium.

Pyridoxin není odpovědný samozřejmě jen za metabolické procesy, dokáže totiž předejít depresím a zlepšit imunitu organismu. Je dobrým spojencem našeho těla během redukčních diet. Bez pyridoxinu by nemohl být vyráběn lecitin, podílí se na tvorbě červených krvinek. Tlumí nespavost nebo příznaky takzvaného PMS (premenstruačního syndromu), snižuje také mimo jiné riziko rozvoje syndromu karpálního tunelu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Astrologie

Kartářka Ivana – věštění po telefonu

Vědma Ivana

Mnoho párů má problémy s partnerem či partnerkou, a tyto problémy často dopadají nemyle. Tyto situace jsou nepříjemné, a mnohdy zcela zbytečné.

VOLEJTE NAŠI ASTRO LINKU
906 90 01 02, kód 21
Cena hovoru je 90,-Kč / min. Max. délka hovoru 17 minut.

Věštění

Věštkyně Sofia – věštění po telefonu

Věštkyně Sofia

Člověk nemusí věřit v boha, nemusí věřit v peklo a nebe, nemusí věřit v nadpřirozené věci a vnímat sci-fi filmy jako potencionální realitu. Člověk by měl ale věřit v to, co vidí.

 

VOLEJTE NAŠI ASTRO LINKU
906 90 01 02
kód 21
Cena hovoru je 90,-Kč / min. Max. délka hovoru 17 minut.

Rubriky

© 2014 - Věštění budoucnosti. Všechna práva vyhrazena. Partneři: Partnerské stránky: horoskopy, Webová šablona We Create Web Designs